WYMIANA MŁODZIEŻY ‘I WILL READ YOU’

Celem wymiany młodzieży ‘Przeczytam cię’ było przezwyciężenie stereotypów i uprzedzeń związanych z Polakami i Ukraińcami oraz życiem codziennym w obu krajach. Uczestnicy projektu rozwinęli swoje umiejętności związane z organizacją eventu OnLine opartego na metodzie Human Library, która zapewnia bezpośrednie spotkanie z osobami narażonymi na postrzeganie stereotypowe i uprzedzenia.

Byli oni organizatorami, a wielu z nich ‘żywymi książkami’, które były czytane przez pożyczających wedle określonych reguł.

Spotkanie OnLine, które odbyło się w dniach 17-24.08.2020 oraz eventy lokalne po zakończeniu wymiany zdecydowanie zwiększą otwartość Polaków i Ukraińców we wzajemnych relacjach.

28 uczestników wymiany to młodzież z miast, małych miasteczek i wsi oraz młodzież żyjąca z niepełnosprawnościami głównie z regionów: Lubelszczyzny i Dniepropietrowska. Grupę wspomagało czterech wykwalifikowanych pracowników młodzieżowych.

PAMIĘTNIK Z WYMIANY MŁODZIEŻY ‘I WILL READ YOU’

W wymianę młodzieży ‘I will read you’ zaangażowanych było bezpośrednio i pośrednio ponad 40 osób. Jesteśmy różni, a zatem nasze opinie i wrażenia o projekcie będą też zróżnicowane. Dla tego też postanowiliśmy stworzyć pamiętnik z projektu w wersji elektronicznej i papierowej, który zaprezentuje nasze działania i jednocześnie pozwoli zaprezentować różnorodność opinii uczestników.

W publikacji znajdziecie też opis codziennych działań organizacji partnerskich i informacje o Polsko Ukraińskiej Radzie Wymiany Młodzieży. Zapraszamy do pobrania publikacji!

WYNIKI EWALUACJI WYMIANY MŁODZIEŻY ONLINE ‘I WILL READ YOU’

Gdy kończymy wspólne działanie nadchodzi czas podsumowań. Nie chodzi w nich tylko o powspominanie tego co się zadziało. Jest to niezwykle ważna część świadomego procesu uczenia się. W trakcie ewaluacji naszej wymiany młodzieży zwracaliśmy uwagę na to, co wyszło nam najlepiej, co można w przyszłości poprawić, a co wcale się nie sprawdziło. Informacje zebrane od naszej całej polsko ukraińskiej grupy to cenne źródło, które pozwoli nam kolejne działania realizować jeszcze efektywniej. Zapraszamy was do zapoznania się z opiniami uczestników o wspólnym działaniu w wymianie młodzieży ‘Przeczytam cię’
WYNIKI EWALUACJI

STATYSTYKI PROJEKTU

Po zakończeniu naszej wymiany w dniu 24 sierpnia nasza grupa nakreśliła plan wzmacniania widoczności projektu i upowszechniania jego rezultatów. Oto końcowe wyniki naszych działań: